DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ekmen’den Bahçeli’ye: Sizin ‘Amed yoktur’ demenizle; 10 bin yıllık bu kent ve Amedspor ortadan kalkmaz!

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘nin Bursaspor taraftarlarının Amedspor karşılaşmasında futbolculara yönelik saldırılarıyla ilgili, “Bize göre Amed diye bir yer yoktur, Amedspor diye bir kulüpten de bahsedilemeyecektir” sözlerine yanıt verdi. Ekmen, “Sizin ‘Amed yoktur’ demenizle; 10 bin yıllık Amid, Amed, Amida isimleriyle anılan bu kent ortadan kalkmaz Sayın Bahçeli. Sizin ‘Amed yoktur’ demenizle; Türkiye Futbol Hukuku’na mevzuatına uygun bir şekilde profesyonel liglerde mücadele eden Amedspor ortadan kalkmaz Sayın Bahçeli” ifadelerini kullandı. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, “Bursaspor taraftarlarının Amedspor karşılaşmasında futbolculara yönelik saldırılarıyla ilgili, “Bize göre Amed diye bir yer yoktur, Amedspor diye bir kulüpten de bahsedilemeyecektir. Diyarbakırspor’un Amedspor olarak nitelendirilmesi bizim nezdimizde yok hükmündedir. Bursaspor taraftarlarını buradan selamlıyorum, milli duruşlarından dolayı tebrik ediyorum” açıklamasına tepki gösteren DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, şunları söyledi:

“Gözaltında kimse kalmadıysa, o zaman olay karanlıkta kalmış demektir” 

“Gözaltında kimse kalmadıysa, o zaman olay karanlıkta kalmış demektir. Yine yargının ve emniyetin işini tam olarak yaptığı söylenemez. Ki Sayın Soylu bile bir açıklama yaparak bu olayda ihmali olanların açığa alındığından bahsetmişti. Demek ki kabul edilemez bir olayla karşı karşıyayız. Yoksa niye birileri açığa alınmış olsun.

Siyasi olarak baktığımızda Sayın Bahçeli’nin bu arkaik, ilkel, düşmanca dilini yorumlamayı bile zül kabul ediyorum. Ancak hiçbir şey demesek, bu sözlerin onaylandığı anlamı çıkabilir. O yüzden Sayın Bahçeli’ye çok basit bir gerçeği hatırlatmak istiyorum; gözünüzü kapatarak kendinizi bir karanlığa hapsedebilirsiniz ama güneş ve aydınlık dışarıda olanca parlaklığıyla duruyor. Sizin ‘Amed yoktur’ demenizle; 10 bin yıllık Amid, Amed, Amida isimleriyle anılan bu kent ortadan kalkmaz Sayın Bahçeli. Sizin ‘Amed yoktur’ demenizle; Türkiye Futbol Hukuku’na mevzuatına uygun bir şekilde profesyonel liglerde mücadele eden Amedspor ortadan kalkmaz Sayın Bahçeli. Sizin, meşru bir şekilde mücadele eden bir futbol kulübünü terörizmle yaftalamanız o kulübü, o kulübün sevenlerini, destekçilerini terörist yapmaz Sayın Bahçeli. 

“Siz, bir teröristi rozet takarak milli ilan eden insanlarsınız”

Siz, bir teröristi rozet takarak milli ilan eden insanlarsınız. Siz, mafya liderlerini yol arkadaşı ilan eden bir insansınız. Bu millet, terörizmi de lanetler, mafyayı da lanetler ama partisine bakmadan lanetler. Hangi ittifakta durup durmadığına bakmadan lanetler. İkiyüzlü davranmaz. Bir gün ittifaka davet ettiği kişiyi; ertesi gün bölücü, hain, terörist ilan etmez. Yarın, Türk siyasi tarihi incelendiğinde, utançla izlenecek konuşmalardır bunlar. Bu konuşmayı burada yapmak zorunda kalmak bile doğrusu bizim için züldür.” 

TIKLAYIN | Bahçeli: Bize göre Amed diye bir yer yoktur, Amedspor diye spor kulübü de yoktur; Bursaspor taraftarlarını milli duruşlarından dolayı tebrik ediyorum

TIKLAYIN | HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan: Cumhurbaşkanlığı aday çıkarma politikamızı gelişmelere göre bir kez daha değerlendireceğiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir