Evine giren hırsızla önce mücadele etti, sonra yemek verdi

ABD’nin Maine eyaletinde 87 yaşındaki bir kadın evine girerek kendisine saldıran hırsızla mücadele etti, daha sonra da hırsıza yiyecek verdi. Brunswick kentinde yaşayan Marjorie Perkins, 26 Temmuz gecesi saat 02:00 sularında uyandığında 17 yaşındaki saldırganın evine zorla girdiğini gördü. Perkins, saldırganın 10 yıl önce bahçesindeki çimleri biçen çocuk olduğunu fark etti.

‘SENİ KESECEĞİM’ DEMİŞ

Çocuğun, yatağının başında durduğunu ve “Seni keseceğim” dediğini aktaran Perkins, “Kendi kendime ‘eğer o beni kesecekte ben de tekme atarım’ diye düşündüm” ifadelerini kullandı. Ayağa kalkıp ayakkabılarını giymeye çalıştığı sırada darp edildiğini anlatan Perkins, yardım için bağırmaya başladığını aktardı.

‘BİR SÜREDİR YEMEK YEMEDİĞİNİ SÖYLEDİ’

Bir süre mücadele ettiklerini söyleyen kadın, saldırganın daha sonra mutfağa yöneldiğini anlattı. O sırada saldırganın pantolon ve ayakkabı giymediğini fark eden Perkins, hırsızın camı kırarak içeriye girmek için kıyafetlerini kullandığını aktardı. “Ona evden gitmesi gerektiğini söyledim” diyen kadın, “Bana çok aç olduğunu ve bir süredir yemek yemediğini söyledi” ifadelerini kullandı. Perkins, daha sonra evine giren saldırgana bir kavanoz fıstık ezmesi, kraker ve mandalina verdi.

17 yaşındaki saldırgan yiyecekleri yerken, Perkins o sırada ‘elinde geldiğince hızlı bir şekilde’ telefonu alarak polisi aradığını aktardı. Çocuk, polis gelmeden ayrıldı. Ancak, evin birkaç metre uzağında tespit edilen saldırgan gözaltına alındı. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir