Özgür Özel duyurdu: CHP TBMM’yi Akbelen için olağanüstü toplantıya çağıracak

Akbelen Ormanı’nda Limak Holding ve IC Holding ortak iştiraki YK Enerji’ye ait kömür madenine karşı köylüler, 2019’dan bu yana mücadele ediyor.

Dava süreci devam ederken 24 Temmuz sabah saatlerinde bölgeye jandarma ekipleri sevk edildi ve ağaç kıyımı başladı. Eyleme geçen İkizköy direnişçileri de jandarmanın biber gazlı ve coplu saldırısına uğruyor.

Valilik en son “İşlemler için 24 Temmuz 2023’te Orman Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmalar bugün itibariyle sona ermiştir” demişti. Ama bölgede doğa kıyımı sürüyor.

TÜM MUHALEFET PARTİLERİNİN MUTABAKATIYLA…”

Bölgede direniş devam ederken; son olarak CHP Grup Başkanı Özgür Özel, Akbelen ormanları ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisini (TBMM) olağanüstü toplantıya çağıracaklarını belirtti.

CHP’li Özgür Özel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Tüm muhalefet partilerinin mutabakatıyla ve partimiz listelerinden seçilen milletvekillerinin imzalarıyla Meclis Genel Kurulunu Akbelen’de yaşanan katliam ve çevre gündemiyle olağanüstü toplantıya çağırmaya karar verdik” dedi.

CHP’Lİ GÜNAYDIN TARİH VERDİ

Meclis’te basın toplantısı düzenleyen CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın da CHP’nin çağrısına ilişkin açıklama yaptı.

Günaydın, “Akbelen’de yaşananları görüşmek üzere TBMM’yi 8 Ağustos’ta olağanüstü toplantıya çağırıyoruz. Olağanüstü toplantı dilekçemizi bugün Meclis Başkanlığı’na sunuyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir