A Milli Kadın Basketbol Takımı Slovakya’yı Yendi

A Milli Kadın Basketbol Takımı’nın oyuncularından Tilbe Şenyürek, Slovakya maçının ardından, “Rakip seçebilecek lüksümüz olmadığını düşünüyorum” dedi.

FIBA 2025 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri F Grubu ilk maçında A Milli Kadın Basketbol Takımı, Slovakya’yı 75-40 yendi. Maçın ardından Ayşe Cora, Tilbe Şenyürek ve Kadın A Milli Takım Yardımcı Antrönörü, Hasan Fırat Okul açıklamalarda bulundu.

“Slovakya’ya geçen yaz guruplarda yenilmiştik bizim için ayrı bir önemi vardı”

İnanılmaz bir seyirci atmosferi önünde oynadıklarını söyleyen Ayşe Cora “İzmit’te biz kendi kulüp maçımız da çok güzel seyirci oluyor. Ben Ankara’da da İstanbul’da da oynadım milli takım maçlarına çıktım bugünkü milli takım atmosferi inanılmazdı. Salondaki merdivenler bile görülmüyordu, tıklım tıklım doluydu. Hatta 5 bin kişilikmiş salon ama 7 bin küsur kişi gelmiş. Tüm Türk halkına armağan ediyoruz bu galibiyeti. İzmit halkına çok teşekkür ediyoruz. Bizim için çok önemli bir galibiyetti. Çünkü Slovakya’ya geçen yaz guruplarda yenilmiştik. Bizim için ayrı bir önemi vardı bu maçın. İzmit halkının karşısında, televizyonda bizi destekleyen herkese çok teşekkür ediyoruz, bu galibiyeti onlara armağan ediyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılı tekrardan kutlu olsun yarın da 10 Kasım. Bugün tabii seviniyoruz ama yarın yasımız ve üzüntümüz çok derin her yıl olduğu gibi, tarifi çok zor duygular. Galibiyetle ayrıldığınız için mutluyuz” dedi.

“Rakip seçebilecek lüksümüz olmadığını düşünüyorum”

“Her zaman takıma destek olduklarını gösterdiler

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir