Dursun Özbek’ten Ali Koç’a yanıt: Seni şampiyon yapmayacak kim?

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, İkinci Başkan Metin Öztürk ve Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur basın toplantısı düzenliyor. Özbek, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a yanıt vererek, “Dünya spor tarihindeki ilk kez bir spor kulübü başkanı ‘Ben başkanken, bizi şampiyon yapmayacaklar’ dedi. Seni şampiyon yapmayacak kim? “ ifadelerini kullandı. 

Dursun Özbek’in açıklamalarından satır başları şöyle: 

“Sahada kalmak ve orada kazanmak istiyoruz. Planlı şekilde sahanın dışına çekmeye çalışıyorlar. Dün Sivas’ta bir maç oynandı. Bu maçı hakemi Zorbay Küçük. Peki Zorbay Küçük, Futbol federasyonunun hakemlerinde birisi. Sivas’ta oynanan maç Süper Lig için çok önemli bir maç. Nasıl oluyor da devam eden rekabet çerçevesinde buraya atanıyor. Zorbay Küçük’ün yönettiği maçlarda değerli rakibimiz Fenerbahçe’nin puan ortalaması 2.36, Galatasaray’ın 1.75. Daha önceki şikayetlerimizde de yer aldı. Antalyaspor maçında Muslera’nın ayağına basıldı ama görmedi. Geçtiğimiz sene kaptanımız Kerem’e kullandığı kelimeler de nezaket dışıydı. VAR hakemi Alper Ulusoy, ilk ve tek 6 saniye kuralını Galatasaray’a uygulayan hakem. Zorbay Küçük ve Alper Ulusoy’a soruyorum, Galatasaray’dan ne istiyorsunuz? Bu seviyede standartsızlıklara neden göz yumuyorsunuz ve peşinden gidiyorsunuz diye soruyorum. Bunları hakem hatası diyip geçiştirmeyi bize kimse dayatamaz.”

“Belki de spor tarihinde ilk kez belki de bir başkan ‘Ben başkanken bizi şampiyon yapmayacaklar’ diye açıklama yaptı. Üstelik bu kişi 5 senedir başkan. Seni şampiyon yapmayacak kim? Galatasaray’da bu açıklamayı yapan kişi, 1 saniye başkan olarak kalamaz.”

“Camiama ve taraftarlarımıza seslenmek istiyorum. Hepimizin şahit olduğu gibi futbolun veya sporun bütün değerleri ayaklar altına alınarak Galatasaray’a karşı büyük bir mücadele var. Galatasaray’ın girdiği yarışmalarda düşürmeye yönelik muazzam bir çalışma var. Bunların hiçbiri bizi etkilemez. Geçtiğimiz 100 yıl içinde hep şunu gösterdik. Biz tek yumruk haline geldiğimizde kimsenin bizle mücadele etme imkanı yoktur. Bizi sevenlere sesleniyorum. Şu anda ihtiyacımız olan en önemli şey birlik ve beraberliğimizin korunması. Olaylar gözümüzün önünde cereyan ediyor. Değerli Galatasaraylılar sizlerden bir şey istiyorum. Birlik ve beraberliğimizin zerre kadar bu algılardan etkilenmemesi gerekiyor.”

“Göreve geldiğimizden beri arkadaşlarımla oluşturduğumuz projeler devam ediyor. Çok yakında müjdeli haberlerimiz olacak. Özellikle belirtmek istiyorum, son günlerde yapılan algılara karşı olarak şu anda Galatasaray Spor Kulübü’nün ne amatör şubelerde ne de profesyonel takımlarda kimseye bir kuruş borcu yoktur. Demin de ifade ettiğim gibi yapılan algı çalışmalarıyla Galatasaray’da kaos varmış gibi etkilemeye çalışıyorlar. Galatasaray Başkanı olarak görevim varsa görevim bunu çözmektir. Bizim olduğumuz yerde kimse bunları Galatasaray’a yakıştıramaz ve bunları konuşamaz. Seçim 2024 mayısta Bizim gündemimizde 2024 mayıstaki şampiyonluk var. Bizim gündemimizde projeleri bitirmek var. Bankalar Birliği anlaşmasından çıkmak var. Başkanlık yarışı, nasıl seçileceği genel kurulun işidir. Bu yolde yönetimin görevi projelere odaklanmak ve söz verdiğimiz şeyleri genel kurulun önüne 2024 mayısta çıkmak.”

Ayrıntılar geliyor… 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir